DRAČÍ STUDNA

zelený čaj

188 Kč/100g

Stačí napsat – Dračí studna (Long Jing Xi Hu) a každý, kdo má vztah k dobrému a kvalitnímu čaji, je doma. Nejproslulejší čínský zelený čaj poznáte podle plochých opražených lístků hráškově zelené barvy. V tradiční čajovně vám ho možná naservírují podle prastarých složitých ceremoniálů, doma si ho ale můžete uvařit v pohodlí a bez předsudků.

Nálev a chuť čaje:

Zelený čaj Dračí studna neboli Long Jing Xi Hu má světle žlutý nálev a sladkou, jakoby praženou vůni. Také chuť je příjemná, svěže nasládlá. Na patře zanechává oříškový dotek. Svíravost je minimální. Čaj je velmi aromatický a navozuje dobrou náladu.

Původ čaje:

V Číně velmi oblíbená a po celém světě uznávaná zelená klasika je opředena hezkou legendou. Podle ní stihlo někdy kolem roku 250 našeho letopočtu horskou oblast blízko vesnice Hangzhou velké sucho. Chudí zemědělci byli nešťastní, báli se o skromnou úrodu a nevěděli, co dělat. Kousek za vesnicí byla ale studna, ve které žil drak. Toho se rozhodl požádat o pomoc taoistický mnich. Vyprosil si u něj déšť a skutečně se na obloze okamžitě sehnala velká mračna a začalo pršet. Od té doby oblast nikdy úplně nevyschla a stala se velmi úrodnou. Vesničané mohli dál pěstovat čajovníky a prodávat jejich vynikající sušené lístky na trhu. Na počest draka pojmenovali místní čaj Dračí studna.

Od té doby uplynulo mnoho let, ale čajové zahrady dodnes zachovávají tradiční postupy sklizně a zpracování těch nejlepších čajovníků. Rodinné farmy si střeží svá tajemství. Umění připravit čajové lístky tak, aby si uchovaly všechny senzorické vlastnosti a zdravotní benefity se dědí z generace na generaci. Dračí studna je ručně sbírána časně zrána, po krátkém zavadnutí jsou lístečky praženy ve velké pánvi. Neustálým promícháváním a přitlačováním ke stěnám a dnu horké pánve získávají typický plochý tvar. Vše probíhá ručně, lístečky jsou střídavě tlačeny a „prohazovány“, takže jde o poměrně dlouhý, ale skutečně šetrný proces.

  • White Facebook Icon
  • Instagram - Bílý kruh

© 2019 by KARDAMON OBCHOD s.r.o.

Kollárova 1120/6

Plzeň

info@kardamon.cz

Tel: +420 775 124 886