GUNPOWDER

zelený čaj

104 Kč/100g

Žádné kalorie, hodně teinu, lehká kouřová chuť a blahodárné účinky. Takový je China Gunpowder, klasik mezi zelenými čaji. Kdo ho pije, je podle Japonců dlouho živ, podle Američanů rychle zdráv a podle nás stále vesel. Okuste čaj s famózními vlastnostmi a těšte se na skvělý zážitek!

Nálev a chuť čaje:

Čaj, který Číňané nazývají Zhu cha, je měkký a tmavý. Jeho lístky mají velmi příjemnou hladce trávovou vůni. Po zalití dává China Gunpowder světle zlatožlutý nálev, po ochutnání cítíme svěží přírodní tóny s lehkým kouřovým zabarvením. Samozřejmě nechybí ani decentní natrpklost. Ta je pro většinu kvalitních zelených čajů typická. Znalci v tomto Gunpowderu nacházejí také vzdálenou medovou příchuť a mírný měděný prvek. Vyzkoušejte China Gunpowder také jako ledový čaj. Výborně vás osvěží a dodá novou energii.

Původ čaje:

 

Provincie, ve které tento čaj roste, je tradičně popisována jako „osm dílů hor, jeden díl vody a jeden díl půdy“. Fujian je totiž kopcovitou oblastí na východě Číny, kterou omývá Jihočínské moře a obklopují hory s nejvyšším vrcholem Wuyi v nadmořské výšce 2 157 metrů. Krajina má subtropické klima, takže v zimním období od ledna do března je poměrně chladno (7-10 °C), po zbytek roku vládnou zemi horka (25-35 °C). Protože je oblast, kde se čaj pěstuje, blízko u pobřeží, je pro ni typické velké množství srážek a vysoká relativní vlhkost vzduchu.

China Gunpowder pochází z pozdní sklizně, která probíhá koncem září. Lístečky sbírají převážně ženy a děti. Většinou je uštipují ručně nebo používají speciální nůžky. Na hygienu česání čaje jsou kladeny vysoké nároky – sběrači nesmí kouřit, používat parfémy a mnohdy musejí pracovat v rukavicích. Po sběru se zelený čaj nechá zavadnout a listy se svinují do malých kulatých peletek nebo perliček. Čím menší velikost, tím vyšší kvalita. Podle vzhledu se pak takovému čaji říká Gunpowder – střelný prach. Lísky se pak praží, čímž získají kouřové aroma.

  • White Facebook Icon
  • Instagram - Bílý kruh

© 2019 by KARDAMON OBCHOD s.r.o.

Kollárova 1120/6

Plzeň

info@kardamon.cz

Tel: +420 775 124 886