OOLONG

Ženšen

164 Kč/100g

Skvělý Oolong je šitý na míru všem vyznavačům wellness stylu. Přináší mimořádné zdravotní benefity pro lidi duševně pracující, sportující, odpočívající i v rekonvalescenci. Oolong ženšen je kombinací skvostného polofermentovaného čaje a prospěšné byliny. Čínská lidová medicína jen pro vás!

Nálev a chuť čaje:

Oolong ženšen má silnou, fascinující vůni a jantarový nálev. Chuť je bohatá, svěží, se stopou příjemně nasládlého ženšenu.

Původ čaje:

 

Oolong patří celosvětově mezi čaji k velmi ceněným „speciálům“. Je polofermentovaný, řadí se tedy někam mezi zelené a černé čaje. Je bez vysoké fermentace černého čaje a s menší úrovní teinu. V Číně je Oolong řazen k tradičním čajům. Vyrábí se jedinečným procesem, při kterém čajové lístky zavadají na slunci, pak oxidují (v rozmezí 8-85 procent) a nakonec jsou rolovány, válcovány nebo stáčeny do malých kuliček. Většina Oolongů se připravuje z nejlepších čajovníků speciálních odrůd. Mezi neznámější producenty patří hory severního Fujianu.
Tradičně se ženšen k Oolongu dodával tak, že byl vyvařen ve vodě, která se pak použila pro přípravu čaje. Díky moderním postupům je možné produkovat přímo ženšenový čaj. Z kořene této širokospektrální byliny je připraven prášek, kterým je Oolong obohacován. Podzemní části byliny se suší buď na slunci, nebo paří v cukerném či bylinném nálevu. Před použitím se práškuje nebo krájí. Kvalitní ženšenový Oolong znalci identifikují tak, že se po ochutnání čaje napijí stejného množství teplé vody. Pokud i pak cítí v ústech příjemnou stopu ženšenu, mohou si být vysokou jakostí čaje jisti.

Oolong ženšen se na trhu objevuje také pod názvy Ren Shen Wu Long, Ginseng Oolong, Ren Shen Oolong, Ginseng Wu Long nebo Lan Gui Ren.

  • White Facebook Icon
  • Instagram - Bílý kruh

© 2019 by KARDAMON OBCHOD s.r.o.

Kollárova 1120/6

Plzeň

info@kardamon.cz

Tel: +420 775 124 886