Quinoa

Bílá

210 Kč / kg 

 

Původ:

Indie

Quinoa je pseudoobilovina, dříve hojně pěstovaná jihoamerickými národy, která v posledních letech zažívá svůj návrat a renesanci. Je přirozeně bezlepková, nutričně hodnotná díky vysokému obsahu bílkovin a širokému spektru aminokyselin. Bezlepková lehce stravitelná pseudoobilovina bohatá na bílkoviny. Variabilní použití – od přílohy až po dezert… Mlýnský obilný výrobek, merlík chilský. Quinoa je bezlepková, lehce stravitelná plodina, snadno a rychle se upravuje. Má příjemnou strukturu a neutrální chuť, má všestranné použití – nasladko i naslano, jako alternativa různých obilovin. Můžete ji podávat jako přílohu k masu a omáčkám, přidat do ovocných i zeleninových salátů, zapéct se zeleninou, masem i sýrem, přidat do těsta na lívanečky a sušenky, uvařit z ní kaši nebo nákyp…

 

V  kuchyni:

Je chuťově neutrální, hodí se jako příloha k pokrmům, k přípravě salátů,  rizot a směsí, na sladko jako snídaňová kaše, můžete ji přidat do těsta na lívanečky a sušenky nebo zapéct jako sladký i slaný nákyp, namixovat smoothie.

 

Příprava:

Před tepelnou přípravou je vhodné zrnka quinoy důkladně propláchnout vroucí vodou. Vaříme podobně jako rýži: 2 šálky vody na 1 šálek quinoy, vaříme cca 15 minut. Sbíráme vzniklou pěnu.

Složení:

100% quinoa bílá

Výživové údaje ve 100g výrobku:

Energie:1488 kJ / 355 kcal

Tuky:5,9 g

z toho nasycené nemastné kyseliny:0,5 g

Sacharidy:62,4 g

z toho cukry:1,6 g

Vláknina:6,9 g

Bílkoviny:12,2 g

Sůl:0,01 g

Skladujte při teplotě do 25°C, ve stínu a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.

  • White Facebook Icon
  • Instagram - Bílý kruh

© 2019 by KARDAMON OBCHOD s.r.o.

Kollárova 1120/6

Plzeň

info@kardamon.cz

Tel: +420 775 124 886