• White Facebook Icon
 • Instagram - Bílý kruh

© 2019 by KARDAMON OBCHOD s.r.o.

Kollárova 1120/6

Plzeň

info@kardamon.cz

Tel: +420 775 124 886

Ubrousek s včelím voskem 

1 kus na chleba

459 Kč

100% přírodní a opakovaně použitelné obaly s včelím voskem značky The Beeswax Wrap uchovávají potraviny déle čerstvé. Jejich používáním tak snížíme množství jednorázových plastových sáčků, obalů, potravinových fólií a alobalů v domácnosti.


JAK FUNGUJÍ?
Obaly značky The Beeswax Wrap:

 • uchovávají potraviny déle čerstvé a použitý včelí vosk umožňuje potravinám dýchat

 • jsou snadno použitelné jako obal na všechny možné tvary potravin, na všechny druhy pečiva, na svačinu a sendviče nebo pro zakrytí misek, dóz, talířů a plechů

 • výrobcem jsou záměrně vyráběny ve větších vhodně zvolených a praxí prověřených velikostech než konkurenční obaly

 • mají téměř neomezené využití podle velikosti obalu:na ukrojené části zeleniny nebo ovoce, balení sýra, pečiva, sendviče, bylinek, vařeného masa, salámů atp.

 • jsou flexibilní a dobře přilnavé. Pokud je potřeba je natvarovat (například pro přikrytí misky, dózy, talíře nebo plechu), použijte teplo vašich rukou, zahřejte je a natvarujte

 • lze je použít pro uchovávání a skladování potravin při pokojové teplotě, v lednici i v mrazničce

 • jsou zabaleny v obalu z 100% recyklovaného papíru

 • nepoužívejte na ananas, syrové maso, rybu a teplé potraviny


Chleba v obalech vydrží o 3 až 4 dny déle křupavý a měkký než skladovaný v plastu či papíru. Sýry tak rychle neokorají a bylinky vydrží v lednici čerstvé nejméně 5 dní.

 

Z ČEHO A JAK JSOU OBALY VYROBENY?
Obaly značky The Beeswax Wrap jsou ručně vyrobeny z bio bavlny s certifikací GOTS a s použitím ekologických barev, bio jojobového oleje, borovicové pryskyřice a neběleného včelího vosku pocházejícího pouze z udržitelného zdroje od včelařů, kteří jsou členy britské asociace včelařů. Výrobce nepoužívá, sójový vosk, palmový olej a genetický modifikované organismy.

Certifikace GOTS zajišťuje, že pěstování bio bavlny je sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Inspektoři dohlíží také na sociální podmínky dělníků.

Obaly značky The Beeswax Wrap jsou ručně vyráběny speciálním výrobním postupem tak, aby vosk vydržel na obalu co nejdéle a nezačal se po několika praních rozpadat a látka pak třepit. Bavlna je nejdříve ustřižena, poté celá ponořena na hodinu do voskové směsi, aby všechny vlákna tkaniny, zcela absorbovaly voskovou směs. Použitá borovicová pryskyřice vytváří přírodní lepivost obalu. Obal pak lze snadno zavinout, jednoduše z něho vytvořit pouzdro nebo krabičku na potraviny. Tento speciální výrobní postup zajišťuje dlouhou životnost obalů The Beeswax Wrap.

Většina konkurenčních obalů z včelího vosku je vyráběna metodou, kdy se z velkých navoskovaných plat strojově stříhají menší obaly, ty pak vykazují výrazně menší odolnost a životnost vosku a látka se začíná brzo třepit.


JAK O NĚ PEČOVAT A JAKOU MAJÍ OBALY ŽIVOTNOST?
Namísto jednorázových plastových sáčků, obalů, potravinových fólií a alobalů jsou tyto obaly s včelím voskem opakovaně použitelné. Po použití je stačí jednoduše umýt ve studené vodě s trochou ekologického mycí prostředek a nechat je dobře vysušit na vzduchu. Nepoužívejte v mikrovlnné troubě, myčce, pračce ani nemyjte v teplé vodě. Drže obal dál od vysokého tepla a otevřeného ohně.

Po 2 až 3 měsících používání mohou vznikat na obalu záhyby, hlavně tam, kde je nejvíce skládán a namáhán. Doporučujeme obalu obnovit jejich strukturu a lepivost podle jednoho z následujících dvou návodů:

1. Elektrická trouba: Jednoduše obal položte na pečící papír na plech a vložte do rozehřáté trouby na 60°C na 3 minuty. Poté obal vytáhněte a 30 sekund s ním pohybujte v prostoru, aby vosk zaschnul. Neprovádějte v plynové a mikrovlnné troubě.

2. Žehlička: Připravte si 2 ks pečícího papíru o 5 cm větší než obal. Na žehlicí prkno umístěte úterku a na ni položte pečící papír. Na pečící papír položte obal a dalším pečícím papírem ho přikryjte. Zapněte žehličku (funkce páry vypnuta) na nejvyšší teplotu a obal přes pečící papír jemně přežehlete. Žehlete tak dlouho, dokud se vosk nerozpustí rovnoměrně. Odstraňte vrchní list pečícího papíru. Opatrně sejměte obal, zvedněte ho za rohy a 30 sekund s ním pohybujte v prostoru, aby vosk zaschnul.


Při správné péči vydrží funkčnost obalu minimálně 1 rok. Po roce používání, nebo pokud jste omylem umyli obal v teplé či horké vodě, lze za pomocí speciální obnovovací kostky s včelím voskem obnovit jeho funkčnost o další 1 rok. Obnovovací kostku s včelím voskem lze na obnovu funkčnosti obalu používat opakovaně každý rok.

Jakmile vám obal doslouží, pak ho můžete vyklopit na kompost, protože je biologicky rozložitelný. Lze ho také použít jako podpalovač.


PROČ JSOU OBALY The Beeswax Wrap TAK SKVĚLÉ?

 • jsou opakovaně použitelné minimálně rok

 • lze je opakovaně obnovovat s použitím obnovovací kostky s včelím voskem

 • potraviny v nich zabalené zůstanou čerstvé delší dobu

 • jsou přirozeně lepivé díky obsahu borovicové pryskyřice

 • jsou biologicky rozložitelné - po dosloužení je můžete vyklopit na kompost

 • jsou ručně vyrobeny pouze z přírodních surovin, neobsahují žádné plasty, palmový olej, sójový vosk a geneticky modifikované organismy

>

Specifikace:

 • 1 ks obalu, rozměry: 1x extra velký 50 x 50 cm

 • Materiál: bio bavlna s certifikací GOTS, včelí vosk, borovicová pryskyřice, bio jojobový olej

 • Obal: vyroben z 100% recyklovaného papíru

 • Země původu: Velká Británie


Upozornění:

 • NEPOUŽÍVEJTE na ananas, syrové maso, rybu a teplé potraviny

 • NEPOUŽÍVEJTE v mikrovlnné troubě, myčce, pračce ani nemyjte v teplé vodě

 • UDRŽUJTE obal dál od vysokého tepla a otevřeného ohně